Villa Meraki

  • 600 m²

När du bor i Villa Meraki Marrakesh kan du besöka Jemaa el Fna, som ligger cirka 15 minuters bilresa bort.

Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också utomhusmatplats. Restaurangen Le Pavillon, som serverar marockanska rätter, är belägen mindre än 1 km bort.

Den här villan har ett väldigt bra läge, 5 km från flygplatsen Marrakech Menara, medan natursevärdheter som Oasiria-vattenpark ligger cirka 2 km bort. Medinan i Marrakech ligger cirka 10 minuters bilfärd från denna villa, och busstationen Mosque chrifia ligger cirka 10 minuters promenad bort. Gästerna kan också besöka El Badi slott, som ligger cirka 7 km bort. Tågstationen Marrakech är belägen cirka 10 minuters bilfärd bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Villa Meraki Marrakesh
Villa Zamzam
Mobilpris

Villa Zamzam

155 m från boendet
Marrakech Luxury Golf Villa Private Heated Pool & Garden Oasis
Mobilpris

Marrakech Luxury Golf Villa Private Heated Pool & Garden Oasis

312 m från boendet
Villa Located At Argan Golf Resort Prestigia
Mobilpris

Villa Located At Argan Golf Resort Prestigia

312 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech
    7 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Bar/lounge

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Trädgård

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Terrass

    Allmänna faciliteter

    • Rökfria rum

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: från 08:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • Kan vi parkera vårt fordon nära Villa Meraki?
      Ja, gratis privat parkering är tillgänglig för gästerna på Villa Meraki.
    • Är husdjur tillåtna på Villa Meraki?
      Ja, husdjur är vanligtvis tillåtna på Villa Meraki, men det är bäst att ringa för att bekräfta.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära denna villa?
      Gästerna kan besöka Medinan i Marrakech, som ligger cirka 10 minuters bilfärd från denna villa.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech
    7 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Villa Meraki Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng